Dieta wegańska

Już od: 80.00 zł

Dieta wegańska bywa rozumiana jako odmiana diety wegetariańskiej. Eliminuje wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, które zastępowane są artykułami bogatymi w białko roślinne, wapń, kwasy tłuszczowe omega-3. Dieta wegańska powinna być opracowana skrupulatnie, by spełniać również inne zapotrzebowania organizmu, jak choćby na witaminy: D i B12. Odpowiednio skonstruowana dieta wegańska przeznaczona jest dla osób na każdym etapie życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji. Dodatkowo dieta wegańska bywa wybierana ze względu na ogólne zasady i wartości, jakimi można (i warto) kierować się w życiu.

Weganie często nie używają przedmiotów oraz ubrań, które zostały stworzone na przykład ze skóry zwierzęcej. Nie stosują też kosmetyków, które były testowane na zwierzętach.

Zadbaj razem z nami o swoje zdrowie

Proponujemy kilka wariantów kaloryczności diety wegańskiej: 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal oraz 3000 kcal. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad wyborem diety idealnej dla Ciebie, koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem, który z pewnością Ci pomoże.

Charakterystyczne dla diety wegańskiej jest wykluczenie wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, między innymi mięsa, ryb, nabiału oraz jajek. Dieta tworzona jest w oparciu o roślinne źródła białka, takie jak soja i przetwory sojowe (tofu), soczewicę, ciecierzycę, groch, fasolę. Znaczna część osób decydujących się na rezygnację z mięsa wybiera właśnie dietę wegańską.

Czy dieta wegańska jest zdrowa?

Wiele osób ma wątpliwości czy dieta wegańska jest zdrowa. Zapewniamy, że odpowiednie zaplanowanie diety wegańskiej służy zdrowiu i spełnia zapotrzebowanie żywieniowe na każdym etapie życia. Ponadto może zapewnić korzyści zdrowotne przy zapobieganiu oraz leczeniu wielu chorób. Podstawą diety roślinnej jest właściwy dobór produktów oraz ich proporcje. Zbilansowane i pełnowartościowe menu wegańskie stanowi posiłek cenny w składniki odżywcze.

  • obniżenie ciśnienia tętniczego we krwi,
  • zmniejszenie ryzyka nadciśnienia,
  • zmniejszenie stresu oksydacyjnego,
  • regulacja lepkości krwi oraz lepsze zapotrzebowanie tkanek w tlen,
  • zmniejszenie stopnia uszkodzenia śródbłonka naczyniowego,
  • zapobieganie rozwojowi miażdżycy i chorób niedokrwienia serca,
  • mniejsze ryzyko cukrzycy,
  • ograniczenie otyłości,
  • niższy poziom cholesterolu.

Cennik

5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

Kaloryczność1200 kcal1500 kcal1800 kcal2000 kcal2500 kcal3000 kcal
Plan tygodniowy
(5 dni)
400 zł
(80 zł/dzień)
4100 zł
(82 zł/dzień)
525 zł
(85 zł/dzień)
435 zł
(87 zł/dzień)
475 zł
(95 zł/dzień)
550 zł
(110 zł/dzień)