Dobierz dietę dla siebie

Teraz w łatwy sposób możesz określić swoje indywidualne zapotrzebowanie energetyczne. Pomoże Ci w tym nasz dietetyczny kalkulator. Wypełniając krótki formularz dowiesz się ile kalorii powinnaś/powinieneś dostarczać swojemu organizmowi, by cieszyć się zdrowiem, dobrą formą i osiągać zakładane cele dietetyczne.

Na podstawie uzyskanych danych możesz wybrać optymalny dla Ciebie wariant kaloryczności danej diety. Masz do wyboru sześć opcji – 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 25000 kcal, 3000 kcal. Rozróżnienie to obejmuje każdą z oferowanych przez nas diet. Oznacza to, że nie dość, że wybierasz rodzaj diety spośród ośmiu dostępnych, to jeszcze w ramach swego wyboru dopasowujesz jej kaloryczność!

Jak dokonać pomiaru? Nic prostszego. Określ cele i wypełnij krótki formularz.
Następnie dokonaj wyboru diety i jej wariantu kalorycznego. Dokonaj formalności i czekaj na dzwonek do drzwi! Ciesz się smakiem, zdrowiem i efektami podjętej inwestycji w siebie.

Cesarski
Metryczny
Podstawowe informacje
Poziom aktywności
Cele
Twój wynik:
0
kalorii dziennie

By określić zapotrzebowanie kaloryczne organizmu za pomocą kalkulatora, potrzebujesz kilku podstawowych informacji na swój temat. Zmierz swój wzrost i stań na wadze. Zrób też rachunek sumienia w kwestii poziomu swojej aktywności fizycznej. To bardzo ważny krok. Przyznaj szczerze przed sobą ile czasu poświęcasz na ruch. Zakres poziomu aktywności w formularzu jest bardzo szeroki (od siedzącego trybu życia, poprzez aktywność lekką i umiarkowaną, aż do trzech poziomów aktywności zaawansowanej). Ostatnią wytyczną, którą musisz określić jest Twój cel dietetyczny. Chcesz utrzymać wagę? Utracić ją (zwyczajnie lub w stopniu ekstremalnym)? A może potrzebujesz przybrać na wadze lub starasz się o szybki przyrost masy? Po wyborze celu dietetycznego poznasz optymalną dla Ciebie kaloryczność diety.

Jeśli np. jesteś kobietą z 40 wiosnami na karku, masz 165 cm wzrostu i ważysz 65 kg, Twój tryb życia, mimo spacerów i sporadycznych ćwiczeń, określić można jako siedzący, a do tego chcesz zrzucić kilka kilogramów, optymalna kaloryczność dziennej diety wyniesie dla Ciebie 1543 kcal. Jeśli natomiast przy tych samych parametrach fizycznych, ale przy bardzo intensywnym trybie aktywności i odmiennym celu do osiągnięcia (którym może być przyrost masy), Twoje zapotrzebowanie kaloryczne wyniesie 3833 jednostek – czyli ponad dwa razy więcej niż w pierwszym przypadku. Jak widać na tym przykładzie, określenie indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego jest sprawą kluczową w doborze diety.

Jeśli znasz już zapotrzebowanie kaloryczne Twojego organizmu i wiesz już który wariant kaloryczności będzie dla Ciebie najlepszy, najwyższy czas wybrać rodzaj diety.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i zastanawiasz się, czy wybrana dieta spełni Twoje wymagania np. smakowe, nie musisz wierzyć nam na słowo – spróbuj sama/sam, wybierając na początku Pakiet Start. To opcja jednodniowej kompozycji posiłków, która ułatwi Ci ostateczny wybór rodzaju diety. Pamiętaj też, że zawsze możesz do nas zadzwonić lub napisać – chętnie odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy Ci rozwiać wątpliwości i dokonać najlepszego dla Ciebie wyboru.