Dieta Sport

Już od: 85.00 zł

Jesteś sportowcem i dużo trenujesz? Czy Twój organizm potrzebuje specjalnych składników odżywczych? Efekty Twojej pracy nie są takie jakbyś chciał? Dieta sport będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Organizm każdego sportowca jest bardzo wymagający i potrzebuje wielu składników odżywczych. Dlatego też nasz dietetyk przygotowuje precyzyjny plan żywieniowy. Posiada on niespotykaną zawartość pełnowartościowego białka, węglowodanów oraz zdrowych tłuszczów. Różnorodne menu z precyzyjnie wyliczonymi wartościami odżywczymi pozwoli Ci na osiągnięcie życiowej formy. Jeżeli skorzystasz z konsultacji dietetycznej, otrzymasz od nas najwyższej jakości, indywidualnie dobraną suplementację. Pozwoli Ci to na zmaksymalizowanie efektów odpowiedniego odżywiania oraz zapewni energię do pokonywania własnych słabości.

Co zrobić, jeśli nie wiesz, jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne – koniecznie skorzystaj z kalkulatora kalorycznego. Umożliwi Ci on szybkie i wygodne wyliczenie własnego dziennego zapotrzebowania na kalorie oraz poznania wskaźnika BMR. Jest to wskaźnik podstawowej przemiany materii, który pokazuje minimalne dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Konieczne one jest do podtrzymania podstawowych procesów życiowych ciała w spoczynku.

Proponujemy kilka wariantów kalorycznych diety sport: 1200 kcal, 1500 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal. Jeśli nadal posiadasz wątpliwości, która dieta będzie dla Ciebie najlepsza, to zachęcamy do kontaktu  z naszym dietetykiem, który z pewnością Ci pomoże i podejmie właściwą decyzję na podstawie badań oraz Twoich celów.

Odpowiednio dobrany skład
Nie musisz się o nic martwić, ponieważ nasi dietetycy dokonali wszelkich starań, aby skomponować pełnowartościową i zbilansowaną dietę specjalnie dla Ciebie. Dieta pudełkowa dla sportowców posiada różnorodne posiłki, optymalne na bazie węglowodanów z uzupełnieniem niezastąpionej ilości białka oraz tłuszczów. Ponadto odnajdziesz w niej składniki ze wszystkich grup spożywczych oraz różnego rodzaju mięsa, ryby, jaja, nabiał, produkty zbożowe, warzywa i owoce. Surowce znajdujące się w diecie sport przechodzą wieloetapowy proces starannej selekcji, przez co są najwyższej jakości.

Dieta Sport
Funkcjonowanie organizmu, jego dobry stan oraz odporność na choroby są w głównie zależne od sposobu odżywiania. Dieta wpływa na epigenom (jest to zestaw substancji charakterystycznych dla każdego organizmu), który ma zdolności przyłączania się do genów i wpływania na ich aktywność. Dodatkowo dieta wpływa bezpośrednio na sekwencję DNA. Jakość i wartość odżywcza przyswajanego pożywienia oddziałuje na procesy metaboliczne, wydzielanie hormonów, skład krwi, budowę błon i innych elementów komórkowych czy też gęstość kości. W przypadku sportowca dieta jest niezwykle ważnym elementem rozwoju oraz czynnikiem, który wpływa na uzyskanie satysfakcjonujących osiągnięć. Ponadto Dieta Sport wspiera sprawność układu mięśniowego i nerwowego oraz uzupełnia niedobory.

Cennik

5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

Kaloryczność1200 kcal1500 kcal1800 kcal2000 kcal2500 kcal3000 kcal
Plan tygodniowy
(5 dni)
425 zł
(85 zł/dzień)
435 zł
(87 zł/dzień)
450 zł
(90 zł/dzień)
460 zł
(92 zł/dzień)
500 zł
(100 zł/dzień)
575 zł
(115 zł/dzień)