Dieta bez laktozy

Już od: 80.00 zł

Dieta przy nietolerancji laktozy opiera się na całkowitej eliminacji produktów mlecznych. Zarówno maślanka, kwaśna śmietana, sery pleśniowe, jak i jogurty poddane są procesowi fermentacji, a zawarte w nich bakterie probiotyczne produkują laktozę, wspomagając tym samym proces rozkładu cukru mlecznego. Niewłaściwa dieta bezlaktozowa może doprowadzić do niedoboru wapnia, przez co do jadłospisu należy wprowadzić inne produkty, które zawierają ten pierwiastek, między innymi natkę pietruszki, jarmuż, fasolę i otręby. Z nami z łatwością zadbasz o optymalne menu, zjesz zdrowo i ekologicznie!

Proponujemy kilka wariantów Diety bez laktozy:  1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal, 3000 kcal. Jeśli nadal zastanawiasz się jaka dieta jest właśnie dla Ciebie, skontaktuj się z naszym dietetykiem, który z pewnością Ci pomoże!

Jakie są objawy nietolerancji laktozy

Nietolerancja laktozy bardzo często nazywana jest uczuleniem na laktozę. Charakteryzuje się ona niespecyficznymi dolegliwościami, które mogą się pojawiać do kilku lub kilkunastu godzin po spożyciu produktów mlecznych. Głównymi objawami nietolerancji laktozy są między innymi: biegunka, uczucie pełności, wzdęcia, przelewanie w brzuchu oraz bóle brzucha. Tego typu dolegliwości w znaczny sposób utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego też konieczna staje się zmiana nawyków żywieniowych. Stosowanie diety bez laktozy w tym przypadku jest podstawowym działaniem terapeutycznym.

Eliminacja nabiału – dieta bez laktozy

Należy pamiętać, że wykluczone powinny być wszystkie dania zawierające mleko krowie, ale również kozie, bawole i owcze, ponieważ znajdujące się w nich białko jest bardzo podobne. Przez co może przyczynić się do pojawienia objawów alergii.

Co można jeść na diecie bez laktozy?

Jeśli przechodzisz na dietę bez laktozy, nie musisz rezygnować z kawy z mlekiem czy ulubionego deseru. Wystarczy tylko, że wybierzesz odpowiednie produkty zamienne, które będą bezpieczne dla Twojego zdrowia. W takim razie co może wchodzić w skład diety?

  • napoje roślinne – owsiane, sojowe, migdałowe, ryżowe, kokosowe, konopne
  • masło bez laktozy
  • jogurty sojowe i kokosowe
  • mleczko i śmietana kokosowa
  • lody wegańskie
  • wszystkie produkty oznaczone symbolem przekreślonej butelki mleka

Cennik

5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

Kaloryczność1200 kcal1500 kcal1800 kcal2000 kcal2500 kcal3000 kcal
Plan tygodniowy
(5 dni)
400 zł
(80 zł/dzień)
410 zł
(82 zł/dzień)
425 zł
(85 zł/dzień)
435 zł
(87 zł/dzień)
475 zł
(95 zł/dzień)
550 zł
(110 zł/dzień)