Przepisy dieta

Każdy z nas z pewnością był kiedyś w takim momencie swojego życia, w którym próbował zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie bez powodu powiedzenie: Nowy rok, nowa ja z tekstu motywacyjnego stało się żarcikiem, powtarzanym co roku po Sylwestrze. Zazwyczaj nasze ambitne plany kończą się równie szybko, jak powstały, a wcale nie musi tak być.

W społeczeństwie wciąż panuje mit, że zdrowa dieta polega na stałych wyrzeczeniach i braku satysfakcji – to kompletnie błędne myślenie, chociaż przeglądając kolejną stronę z serii przepisy – dieta dla każdego, można dojść do wniosku, że żeby schudnąć, trzeba jeść głównie sałatki, na domiar złego jeszcze w bardzo małych ilościach. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna i możemy się o tym przekonać wraz z popularyzacją zdrowego trybu życia, już teraz na Instagramie, czy YouTube możemy obejrzeć tzw. „foodbooki”, czyli filmy, w których influencerzy pokazują swój jadłospis na dany dzień – zdrowe i apetycznie wyglądające posiłki, na których widok aż ślinka cieknie. W Internecie znajdziemy także coraz więcej jedzeniowych inspiracji, dzięki którym dodamy odrobinę smaku naszej codziennej diecie.

Przepisy dieta Częstochowa

W ostatnich latach sławę zyskały także tzw. diety pudełkowe, jedną z nich jest właśnie catering dietetyczny Częstochowa. Proponujemy aż 9 programów diety, których dzienną kaloryczność możesz dostosować do swoich potrzeb, proponujemy warianty: 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal, a nawet 3000 kcal, więc niezależnie od tego, czy twoim celem jest zrzucenie kilku kilogramów, czy wręcz przeciwnie – zbudowanie masy, z pewnością znajdziesz opcję dla siebie. Jeśli nie jesteś przekonany do diety pudełkowej, ale z drugiej strony z ciekawości chcesz spróbować, zastanów się nad wykupieniem pakietu start, już od 35 zł będziesz mógł wypróbować nasz dzienny jadłospis.

Catering dietetyczny Częstochowa ma wiele zalet, jedną z nich jest z pewnością to, że dzięki nam zaoszczędzisz cenny czas, który normalnie spędziłbyś na obmyślaniu i przygotowywaniu posiłków. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zmiana nawyków żywieniowych to długi i trudny proces – dzięki diecie pudełkowej łatwo osiągniesz wymarzone cele, które wcześniej wydawały się jak zdobycie Mount Everestu. Jeśli wykupisz wybrany przez siebie pakiet, gwarantujemy, że codziennie rano pod twoimi drzwiami czekać będzie na ciebie pięć świeżych, zdrowych i przede wszystkim pysznych posiłków, dzięki którym zmiana diety stanie się dziecinnie prosta.

Przepisy, jak dostosować dietę do siebie?

Rozpisanie nowej diety jest wyzwaniem dla osoby początkującej, jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują. Warto zapamiętać kilka podstawowych zasad, dzięki którym opracowywanie codziennego jadłospisu stanie się łatwiejsze:

  • optymalne diety to takie, które zawierają 4-5 posiłków dziennie, dzięki temu unikniesz uczucia głodu w ciągu dnia, a co za tym idzie, będziesz mieć mniejszą ochotę na podjadanie pomiędzy posiłkami
  • najlepiej, żeby posiłki były rozłożone co 2-3 godziny, przy tym pamiętaj, żeby śniadanie zjeść do godziny po obudzeniu, taki tryb ułatwi ci też rozplanowanie posiłków, np. jeśli wstajesz o godzinie 7, około 8 zjesz śniadanie, o 10-11 drugie śniadanie i tak dalej
  • staraj się ograniczać jedzenie w nocy, chyba że jesteś bardzo głodny/a – słuchaj swojego organizmu i nie męcz się niepotrzebnie
  • ogranicz spożywanie tłustych dań i produktów mocno przetworzonych – wpłynie to pozytywnie nie tylko na twoją sylwetkę, ale także poprawi ogólny stan zdrowia i samopoczucie
  • pamiętaj o tym, by twoje posiłki były zbilansowane – zawierały odpowiednią ilość makro- i mikroelementów, potrzebnych twojemu organizmowi do funkcjonowania.