Kalkulator diety

Wybór odpowiedniej dla siebie diety to trudna decyzja. Na początek zawsze kuszą najniższe wersje kaloryczne, które, na logikę rzecz biorąc, powinny przynieść najlepszy i najszybszy rezultat, nie jest to jednak takie proste. Wybór bardzo niskokalorycznej diety jest ryzykowny, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają, ponieważ zazwyczaj wtedy szybko kończą one swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem. Dietę powinniśmy wybierać na podstawie potrzeb swojego organizmu – jaki tryb życia prowadzimy, gdzie pracujemy, ile zazwyczaj kalorii spożywamy. Zbyt restrykcyjna dieta na start nie tylko osłabi nasz zapał, ale także może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Kalkulator diety – jak działa?

Kalkulator diety pozwoli nam wyliczyć to, ile kalorii powinniśmy przyjmować dziennie, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę w określonym przez siebie czasie. Wystarczy tylko, że podasz kilka podstawowych danych – wagę i wzrost, które potrzebne są do obliczenia twojego BMI, a dodatkowo dzięki informacji o twoim wieku i poziomie aktywności fizycznej będziemy mogli obliczyć twoją całkowitą przemianę materii (CPM), czyli ilość kalorii, które spalasz w ciągu dnia oraz podstawową przemianę materii (PPM), czyli te kalorie, które potrzebne są twojemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

Różnica pomiędzy CPM a PPM to właśnie okienko redukcji – w tym zakresie możesz obniżać kaloryczność swojej diety w zależności od tego, jak szybko chcesz uzyskać rezultaty. Przykładowo: dla kobiety o wzroście 170 cm i wadze 65 kg, która prowadzi siedzący tryb życia, do zrzucenia kilku kilogramów odpowiednia będzie dieta 1500 kcal, z kolei, gdyby ta sama pani potrzebowała ekstremalnie szybkich efektów, kalkulator zaproponuje jej 1000 kcal dziennie. Pamiętajmy też o tym, żeby na start nie forsować swojego organizmu, a diety mocno restrykcyjne stosować maksymalnie do dwóch tygodni i przerywać w momencie, kiedy zaczniemy odczuwać skutki uboczne, takie jak ucz czucie zmęczenia, problemy z koncentracją, rozdrażnienie – to mogą być sygnały, że nie dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych mu do funkcjonowania składników!

Kalkulator diety – dieta Częstochowa

Kiedy już razem z naszym kalkulatorem diety wybierzesz kaloryczność, która ci odpowiada, możesz skorzystać z szerokiej oferty diet, jakie dla ciebie przygotowaliśmy. Z pewnością dla każdego znajdzie się coś dobrego.

Mamy opcje do wyboru dla wegan i wegetarian, które przygotowywane były z myślą, zarówno o tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, jak i dla osób zaczynających przygodę z bezmięsną dietą i nie wiedzą jak zbudować swój jadłospis, by zapewnić sobie wszystkie makro- i mikroelementy, a także potrzebują kulinarnych inspiracji. Staraliśmy się też zadbać o potrzeby osób z nietolerancjami, stąd wersje bez laktozy, nabiału, czy glutenu. Znajdzie się też wersja dla tych, którzy po prostu chcą spróbować, z czym to się je – dieta standard będzie wtedy najlepszym wyborem. Catering dietetyczny Częstochowa dba nie tylko o nowicjuszy – dla stałych bywalców siłowni przygotowaliśmy dietę sport. Palce lizać!