Jak spalić tłuszcz z brzucha?

Brzuch bywa często powodem do kompleksów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Panowie walczą o zbudowanie tzw. sześciopaku, by efektownie prezentować się bez koszulki, panie z kolei marzą o mocno zaznaczonym wcięciu w talii i płaskim brzuchu, by w lecie móc ubrać krótsze bluzki i nie musieć się krępować. Przy odpowiednio dobranej diecie i ćwiczeniach jesteśmy w stanie osiągnąć wiele, jednak pamiętajmy, żeby nie próbować upodabniać się na siłę do instagramowych modelek, które poza siłownią i zdrowym odżywianiem używają także programów graficznych, by jeszcze bardziej podrasować swoje ciało. Rzeczy takie jak rozstępy czy cellulit są powszechne i wcale nie sprawiają, że wyglądamy gorzej – to po prostu cecha naszej skóry i nie warto przysparzać sobie kompleksów, walcząc z rzeczami, na których powstawanie nie do końca mamy wpływ.

Jak spalić tłuszcz z brzucha? – ćwiczenia to nie wszystko

Do uzyskania pięknej figury na lato z pewnością potrzebujemy dobrze dobranej diety. Do spalenia tkanki tłuszczowej najlepiej sprawdzi się dieta polegająca na deficycie kalorycznym. Jest to najlepszy sposób na szybkie spalenie tłuszczu z brzucha i nie tylko. Musisz pamiętać o tym, że kiedy nie da się pozbyć wałeczków jedynie z brzucha – ciało chudnie równomiernie, dlatego zmniejsza się także obwód twoich ud, łydki itd.
By rozpocząć przygotowania do diety spalającej tłuszcz z brzucha, potrzebujemy dwóch wskaźników: Podstawowej przemiany materii (PPM), czyli ilości kalorii potrzebnych naszemu organizmowi do funkcjonowania oraz całkowitej przemiany materii (CPM) to znaczy sumy PPM i kcal spalanych przez nas w ciągu dnia. Pamiętaj, od wstania z łóżka do ponownego położenia się w nim spalasz kalorie – do wszystkiego potrzebujesz przecież energii. Kiedy masz już te dwie liczby wystarczy odjąć PPM od CPM wynik to właśnie twój deficyt kaloryczny, czyli o tyle powinieneś/aś obniżyć swoje dzienne spożycie kalorii.
Trudna ta matematyka? Spokojnie! By obliczyć kaloryczność twojej diet, nie musisz przypominać sobie całego materiału matematyki z liceum, możesz skorzystać z naszego kalkulatora kalorii.
Dobrym pomysłem będzie też zrezygnowanie z gazowanych napojów, często zwiększają one produkcję gazów w żołądku, przez co nasz brzuch się wzdyma i nie wygląda korzystnie.

Jak spalić tłuszcz z brzucha? – catering Częstochowa

W naszej ofercie znajdziesz wiele programów dietetycznych, w tym wersję dla sportowców, która zapewni twojemu organizmowi wszystkie składniki odżywcze potrzebne twojemu organizmowi do regeneracji po ciężkim treningu. Dużym plusem diety pudełkowej Częstochowa jest to, że sam/a dobierasz swoją dzienną kaloryczność, dzięki temu możesz być pewny/a, że jeśli powstrzymasz się od podjadania pomiędzy posiłkami, zachowasz odpowiedni dla siebie deficyt kaloryczny i ostatecznie spalisz tłuszcz z brzucha szybciej, niż ci się wydaje!