Dieta oczyszczająca

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o tym, jak postęp wpływa na nasze zdrowie. Coraz większa ilość zanieczyszczeń w wodzie, powietrzu i glebie zagraża nie tylko naszemu środowisku, ale także naszemu organizmowi. Niezdrowa dieta, zawierająca tłuszcze trans, dużo dań smażonych i bogata w przetworzone produkty powoduje u nas złe samopoczucie, problemy z perystaltyką jelit i może prowadzić do poważnych chorób w przyszłości, takich jak miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie. W odpowiedzi na zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego trybu życia powstały różne rodzaje diet oczyszczających, które obiecują, że dzięki nim przywrócimy równowagę naszemu organizmowi i pozbędziemy się z niego toksyn, które mogą utrudniać nam codzienne funkcjonowanie.

Dieta oczyszczająca – jak działa?

Dieta oczyszczająca nie jest dietą odchudzającą, jednak ze względu na to, że z zasady jest niskokaloryczna, może prowadzić do zmniejszenia naszej wagi (utrata kilogramów może być też skutkiem obniżenia się poziomu wody w naszym organizmie), nie jest to jednak jej główny cel. Główne założenie diety oczyszczającej to, by dzięki wprowadzeniu do codziennego jadłospisu jak największej ilości błonnika wspomóc organizm w jego naturalnym oczyszczeniu się.

Diety oczyszczające możemy stosować pod różnymi postaciami. Niedawno w mediach popularne były diety sokowe, polegające właściwie na 3 bądź 7-dniowej głodówce. Przez ten okres pijemy tylko soki warzywno-owocowe, które dzięki dużej zawartości błonnika i antyoksydantów mają oczyścić nasz organizm z toksyn. Pamiętajmy jednak, że taki rodzaj diety jest niebezpieczny, jeśli nie przeprowadzamy go w kontakcie z dietetykiem, warto też przed zastosowaniem tego typu oczyszczania udać się wpierw na badania. Warzywa i owoce mają z reguły niski indeks glikemiczny, co znaczy, że ten rodzaj restrykcji może być szczególnie niebezpieczny dla osób z cukrzycą.

Dieta oczyszczająca – catering – Częstochowa

Dieta oczyszczająca może być dobrą okazją do wprowadzenia do naszej diety większej ilości błonnika i antyoksydantów, które z pewnością dobrze wpłyną na funkcjonowanie naszego organizmu. Catering dietetyczny Częstochowa proponuje opcje dla każdego – znajdziemy dietę dla wegan, wegetarian, osób z nietolerancjami pokarmowymi. Nasze menu konstruujemy na podstawie wiedzy i doświadczenia specjalistów, w tym naszego dietetyka, dzięki czemu możemy zapewnić o jego skuteczności zarówno w procesie odchudzania, jak i poprawiania kondycji naszego organizmu. W dietach z oferty cateringu dietetycznego Częstochowa znajdziesz wiele soków oraz produktów zawierających błonnik i antyoksydanty, dodatkowo zapewniamy, że nasze potrawy nie zawierają tłuszczów trans ani produktów wysoko przetworzonych. Jeśli chcesz postawić na zdrowy organizm – zapraszamy.