Kalkulator kaloryczności Częstochowa – przepisy i dieta idealna dla Ciebie
Kalkulatory kaloryczne oraz dietetyczne to niezastąpione narzędzia w opracowaniu i realizacji założeń dietetycznych. Poznaj koniecznie czego dowiesz się dzięki tym narzędziom.
Co to kalkulator dietetyczny?
Kalkulator dietetyczny służy do określania stopnia nadwagi lub otyłości oraz ryzyka wystąpienia towarzyszących im schorzeń. Dodatkowo pozwala stwierdzenie typu otyłości, między innymi: brzusznej (androidalnej) lub pośladkowo-udowej.
Dzięki kalkulatorom dietetycznym możemy również obserwować efekty stosowanej przez siebie diety. Bieżąca kontrola stanu wagi jest bardzo ważna, ponieważ ukazuje efekty i mobilizuje do dalszej pracy nad sobą.
Jak działa kalkulator kaloryczny?
Kalkulator kaloryczny jest również narzędziem, które pozwoli ustalić Twoje dzienne zapotrzebowanie kalorii. Jest to bardzo istotna kwestia przy wybieraniu odpowiedniej diety. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy lub zwyczajnie nie posiada wiedzy związanej z wyliczeniem dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Jednak kalkulator kaloryczny to proste w obsłudze i wygodne narzędzie, które niezwykle ułatwia planowanie i realizację dietetycznych założeń.
Jaka dieta jest odpowiednia dla CIebie – dieta redukcyjna
Jeśli już wiesz, że chcesz coś zmienić i postawić na zdrowie, ale wciąż nie jesteś pewna/pewien, którą dietę wybrać i w jaki sposób powinna ona przebiegać, wybierz optymalne rozwiązanie, jakim jest kalkulator dietetyczny. Z pewnością pomoże dokonać Ci właściwego wyboru diety. Po wykonaniu kilku pomiarów dowiesz się jak powinien wyglądać Twój jadłospis i ile kalorii powinieneś spożywać w ciągu dnia. Dzięki temu diety są zoptymalizowane pod każdą osobę indywidualnie. W dodatku – posiłki, które serwujemy są bardzo smaczne.
Kolejnym krokiem będzie udzielenie kilku podstawowych informacji, między innymi: aktualnej wagi oraz wzrostu, wieku i płci. Ważne jest również określenie aktualnej aktywności fizycznej. Dzięki tym informacjom dieta będzie jeszcze lepiej opracowana i dostosowana do twoich potrzeb. Ostatnim etapem jest poinformowanie o preferencjach żywieniowych. Każdy z pewnością znajdzie odpowiednią dietę dla siebie i w pełni będzie mógł cieszyć się życiem!
Ile należy jeść, żeby uzyskać zamierzone efekty – zapotrzebowanie kaloryczne
Aby obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, nie trzeba posiadać specjalistycznych umiejętności. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego kalkulatora, który na podstawie udzielonych danych wykona obliczenia.
Kalorie spalane są nawet podczas snu, ponieważ nasz organizm potrzebuje energii do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych. Między innymi mowa o pracy serca, oddychaniu oraz energii niezbędnej dla procesów przebiegających w wątrobie, układzie nerwowym czy nerkach. Jednak każdy z nas ma swój własny metabolizm oraz przemianę materii, dlatego też każdy z nas jest osobnym przypadkiem i potrzebuje indywidualnego podejścia.
Rodzaje oferowanych przez nas diet:
- Dieta standardowa – jest dla osób, którym zależy na zdrowym odżywianiu się oraz wprowadzaniu zdrowych nawyków.
- Dieta redukcyjna – jest dla osób, które chcą zrzucić niepotrzebne kilogramy oraz równocześnie zadbać o swoje zdrowie.
- Dieta wege lub wegetariańska – jest dla osób będących weganami lub wegetarianami i dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
- Dieta active – jest dla osób, które amatorsko uprawiają różnego rodzaju sporty i potrzebują większe zapotrzebowanie na energię.
- Dieta keto – jest to dieta, która polega na ograniczeniu węglowodanów na rzecz tłuszczów i białka.
- Dieta bodybuilder – jest dla osób, które aktywnie uprawiają sport i dbają o wygląd swojej sylwetki.
- Dieta sport – jest dla osób, które są aktywne fizycznie i zapewnia im niezbędną dawkę energii.
Dieta low – jest to dieta skierowano do osób chcących ograniczyć cukry proste, chorych na cukrzycę, a także insulinodporność.
Jak zdrowo się odżywiać – nawyki żywieniowe
Rozpisując dietę i komponując poszczególne posiłki warto kierować się kilkoma zasadami:
- spożywaj niskokaloryczne posiłki
- jedz regularnie co 3-4 godziny
- Twój dzienny jadłospis powinien składać się z 4-5 posiłków
- wyeliminuj jedzenie późnym wieczorem i nocą
- jedz śniadanie najpóźniej godzinę po przebudzeniu
- staraj się jeść w spokojnej atmosferze
- ustal godziny posiłków
- zrezygnuj ze smażonych posiłków
- wybieraj mało tłuste mięso
- jedz zbilansowane posiłki.