Decydując się na odchudzanie, jedną z najważniejszych rzeczy jest wyeliminowanie dotychczasowych negatywnych nawyków żywieniowych. Małe zmiany w odżywianiu są bardzo skuteczne u osób chcących walczyć z nadwagą. Prawidłowy proces odżywiania powinien opierać się na zasadach racjonalnego odżywiania oraz wprowadzeniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Od ogółu do szczegółu.

Z czego powinien składać się jadłospis – jak schudnąć 5 kg

Niezależnie od rodzaju diety nasz jadłospis powinien być urozmaicony i opierać się w głównej mierze na:

 • świeżych warzywach oraz owocach
 • chudym mleku i produktach mlecznych
 • chudym mięsie (filet z piersi kurczaka lub indyka)
 • rybach
 • jajach z wolnego wybiegu
 • nasionach roślin strączkowych (ciecierzyca, fasola, soczewica)
 • produktach pełnoziarnistych (razowe pieczywo, grube kasze, pełnoziarniste makarony, brązowy ryż)

Chudnij bezpiecznie – badania przed dietą

Szczegółowe badania warto wykonywać okresowo. Przed rozpoczęciem diety jest to wręcz konieczne. Należy zapoznać się z aktualną kondycją organizmu oraz jego indywidualnymi potrzebami. Trzeba wykluczyć ewentualne alergie i nietolerancje pokarmowe, ocenić funkcjonowanie tarczycy, wątroby oraz nerek. Jest to bardzo ważne ze względu na zachowanie zdrowia oraz uzyskanie zamierzonych celów dietetycznych.

Jak schudnąć 5 kg – dieta pudełkowa Częstochowa

Jeżeli chcemy schudnąć 5 kg, to możemy rozpocząć od rozplanowania deficytu kalorycznego w diecie. Zakłada się, że do utraty 1 kg masy ciała potrzeba 7700 kalorii deficytu. Dlatego należy odciąć od całkowitego zapotrzebowania pewną ilość kalorii w celu uzyskania ujemnego bilansu energetycznego każdego dnia. Znaczna część deficytu energetycznego jest indywidualnie dobierana. Z kolei w doborze menu wsparciem będą innowacyjne rozwiązania, między innymi dieta pudełkowa Częstochowa. Dzięki niej osiągamy założony cel najwygodniej, jak się da. Proponujemy Ci indywidualny dobór diety lub jedną z gotowych propozycji.

Odpowiednio dobrana dieta pudełkowa

Na samym początku zrzucenie 5 kg może wydawać się dużym wyczynem, jednak przy przestrzeganiu kilku reguł może okazać się to niespodziewanie szybkie do uzyskania. Czym się kierować? Oto kilka wskazówek:

 • należy całkowicie wyeliminować z diety gazowane napoje oraz przecukrzone soki
 • ważne, by zrezygnować też z tłustych mięs zawierających nasycone kwasy tłuszczowe. Zastąpienie ich chudym mięsem, między innymi cielęciną, królikiem, indykiem i kurczakiem oraz rybami (takimi jak dorsz, mintaj,        pstrąg, łosoś, śledź, tuńczyk) wyjdzie nam na dobre.
 • jeśli jesteś łasuchem, pamiętaj, że słodycze powodujące powstawanie tkanki tłuszczowej z powodzeniem zastąpić można owocami (jabłkami, gruszkami, grejpfrutami, brzoskwiniami, malinami, truskawkami, wiśniami, czarnymi porzeczkami itd.). Owoce posiadają mniej cukrów prostych, a więcej błonnika, a przy tym są pyszne!
 • do celu, jakim jest pozbycie się zbędnych kilogramów przybliży Cię też spożywanie produktów o niskim i średnim indeksie glikemicznym. Powodują one powolny wzrost stężenia glukozy we krwi oraz są wolniej trawione, dzięki czemu uczucie sytości trwa dłużej, w efekcie czego – jesz mniej
 • konieczne jest wykluczenie niezdrowych przekąsek, takich jak chipsy, paluszki, ciastka, produkty typu fast food. Są one źródłem tak zwanych pustych kalorii i zawierają duże ilości tłuszczów, węglowodanów i soli
 • warto też unikać białego pieczywa na rzecz produktów zbożowych z pełnego ziarna. Pełnoziarniste pieczywo bogate jest w błonnik, który odgrywa ważną rolę w profilaktyce miażdżycy i zmniejsza stężenie cholesterolu. W dodatku zapewnia uczucie sytości na dłużej.

Regularna aktywność fizyczna, czyli o czym nie możesz zapomnieć chcąc schudnąć 5 kilo

Regularna aktywność fizyczna wspomaga redukcję masy ciała oraz polepsza samopoczucie. Dzięki czemu można w łatwy sposób zwiększyć deficyt energetyczny. Sam ruch nie tylko pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także chroni przed rozwojem wielu chorób. Najważniejsza może się okazać aktywność związana z życiem codziennym (przemieszczanie się pieszo, spacery, robienie zakupów, sprzątanie). Są to czynności, które i tak musimy zrobić, a przy tym wpływają na codzienny wydatek energetyczny. Zaobserwuj swoje nawyki i wybierz ruch. Aktywność fizyczna w połączeniu z dietą to gwarancja sukcesu.