Jak jeść, żeby schudnąć? Najprostszy sposób!

Nasz tryb życia sprawia, że nadwaga wcale nie jest czymś nadzwyczajnym. Do pracy samochodem, potem osiem godzin za biurkiem, na zakupy samochodem, ulubiony serial plus popcorn… Czy tak często wygląda Twój dzień? Nie masz czasu na wymyślanie zdrowych posiłków, nie masz siły na siłownię. Czytaj dalej i poznaj najłatwiejszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów!

Po pierwsze: rób to mądrze

Ostatnie kilkanaście lat to wysyp wszelkich „genialnych i innowacyjnych” diet. Głównie polegają na wykluczaniu pewnych grup składników albo drastycznym ucinaniu spożywanych kalorii. To prawda, schudniesz na nich i to zapewne bardzo szybko – tylko, niestety, nieskutecznie, efekt jojo gwarantowany! A do tego mogą się pojawić problemy z metabolizmem, hormonami, a nawet z tym, jak pachniesz.

Po drugie: ustal właściwą kaloryczność

To bardzo proste – jeśli chcemy schudnąć, musimy przyjmować mniej kalorii, niż potrzebuje nasz organizm. Żeby ustalić to, ile powinieneś jeść na diecie, warto skonsultować się z dietetykiem. W internecie są kalkulatory, które mogą ci w tym pomóc, ale istnieje wiele czynników, które wpływają na zapotrzebowanie energetyczne. Nie tylko aktywność i jej rodzaj się liczy, warto również wziąć pod uwagę wyniki krwi, choroby czy uwarunkowania genetyczne.

Po trzecie: jakość posiłków

Zauważyłeś o ile więcej masz energii w zależności od tego, co zjesz? I to nawet jeśli kaloryczność schabowego z ziemniakami i sałatki jest taka sama! Dostarczanie organizmowi składników odżywczych jest podstawą zdrowej diety. Nawet przy ograniczaniu kalorii, jeśli podniesiesz jakość tego, co spożywasz, będziesz mieć po prostu więcej siły i energii! W cateringu dietetycznym GoodBoxFit zwracamy szczególną uwagę na to, żeby posiłki były odpowiednio zbilansowane – to klucz do sukcesu!

Po czwarte: częstotliwość posiłków

Jedzenie pięć razy dziennie to nie jest kolejny pomysł „amerykańskich naukowców”. Przede wszystkim, małe ilości pożywienia przyjmowane częściej sprawiają, że nie odczuwasz głodu – a, co za tym idzie, nie rzucasz się później na jedzenie. Co więcej, twoja energia będzie się przez cały dzień utrzymywała na podobnym poziomie.

Dieta pudełkowa w Częstochowie

Nasz catering dietetyczny Częstochowa zadba o te wszystkie punkty i jeszcze więcej. Wiemy, że przygotowywanie sobie pięciu zbilansowanych posiłków o odpowiedniej kaloryczności to nie lada wyzwanie, które wiąże się z godzinami w kuchni – dlatego jesteśmy dla ciebie! Zobacz, jak możemy Cię wesprzeć w zdrowym odchudzaniu.