Jak szybko schudnę? Catering dietetyczny

Catering dietetyczny – Częstochowa? Wśród osób zaczynających przygodę z odchudzaniem panuje błędne przekonanie, że im mniej zjemy, tym bardziej schudniemy. Ktoś, kto chce schudnąć na pewno nie zrobi tego szybko. Dlaczego? A no dlatego, aby uniknąć efektu jo-jo. Zrzucanie zbędnych kilogramów to proces wymagający czasu. Z dnia na dzień nie przybywa 10 nadprogramowych kilogramów, tak samo w dwa dni ich nie zrzucimy… Więcej niż połowę w drodze do celu stanowi odpowiednia dieta. Jeśli jest się laikiem w dziedzinie odżywiania warto sięgnąć po catering dietetyczny, który jest dokładnie dobrany przez profesjonalistów na podstawie aktualnych potrzeb żywieniowych.

Czy warto wybrać catering dietetyczny?

Proces odchudzania powinien odbywać się pod okiem dietetyka/trenera, ponieważ łatwo można sobie zaszkodzić i wyniszczyć organizm. Zdroworozsądkowe podejście to klucz do sukcesu. Istnieje cienka granica między spożywaniem mniejszej ilości kalorii a dostarczaniem ich zbyt mało w pożywieniu. Ważna jest również odpowiednio dobrana suplementacja, która także wchodzi w skład diety pudełkowej. Catering dietetyczny warto wybrać, chociażby z tego powodu, że posiłki są ustalane według indywidualnych potrzeb klienta pod okiem zawodowych dietetyków. Dobierają oni porcje w taki sposób, aby odpowiadały na codzienne zapotrzebowanie energetyczny organizmu podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Zbędne kilogramy nie znikają w magiczny sposób, a jedynie dzięki ciężkiej pracy i samozaparciu. Trening w pocie czoła i jednoczesne objadanie się tłustymi, niezdrowymi przekąskami nie wróży nic dobrego. Jeśli brak nam czasu a chcemy osiągnąć zauważalne efekty warto zdecydować się na dietę pudełkową, która przede wszystkim nie jest monotonna i sprawi, że będziemy mieć siłę na kolejne dni walki o piękną, zdrową sylwetkę.

Jak szybko schudnę – od czego zacząć?

Chęć szybkiego schudnięcia może być zgubna. Istnieje wiele negatywnych efektów spowodowanych przeciążeniem organizmu podczas odchudzania. Dlatego trzeba to robić przede wszystkim z głową, co pozwoli uniknąć szybkiego powrotu do starej, niechcianej wagi. Nieodpowiednia ilość przyjmowanych kalorii, w znacznej mierze zbyt niska  — może przyczynić się do złego samopoczucia, a nawet do powstania niektórych chorób. Objawy źle dobranego bilansu kalorycznego w codziennej diecie to przede wszystkim zmęczenie i senność, brak siły, zatrzymanie wagi w miejscu, opuchlizny i obrzęki, zmniejszanie się tkanki mięśniowej zamiast tkanki tłuszczowej. Ponadto procesy trawienne nie przebiegają we właściwy sposób, co za tym idzie odczuwamy częsty dyskomfort ze strony układu pokarmowego. Co więcej, szybko się męczymy, a praca serca jest zaburzona.

Nie zapominajmy więc i nie dajmy się zgubić modzie na szybkie odchudzanie. Dostępne „wspomagacze odchudzania” nie sprawią, że kilogramy znikną po połknięciu tabletki. Nie dajmy się zwariować reklamom wprowadzającym w błąd. Postawmy na zdrowe i racjonalne odżywianie!

Zbilansowana dieta – odchudzanie

Dieta pudełkowa stała się odpowiedzią na problemy z odżywianiem wielu osób. Jak się ma do odchudzania? Catering dietetyczny to zbilansowane posiłki na cały dzień, posiadający właściwą ilość kalorii tak, aby zachować ujemny bilans kaloryczny w ciągu doby. Porcje są odpowiednio dobrane, żeby nie czuć uczucia głodu między kolejnymi posiłkami i nie podjadać, sięgając po niezdrowe przekąski. Nie zapominajmy, że tempo, w jakim się chudnie zależy m.in. od płci, wieku, aktywności, ilości codziennie dostarczanych płynów, stosowanych używek lub leków, jak również ogólnego stanu zdrowia. Brak odpowiednich witamin i minerałów może znacznie wpłynąć na zdrowie oraz wygląd naszej sylwetki. Jak dobrać odpowiednią dietę?

Fit catering pozwala zaoszczędzić czas, który normalnie przeznaczamy na robienie zakupów i przygotowanie posiłków, a do tego mamy pewność, że to, co jemy jest zdrowe i stworzone specjalnie z myślą o naszym zdrowiu.