Jak schudnąć 5 kg?

Wpisując takie pytanie w wyszukiwarkę, z pewnością trafimy na wiele stron, reklamujących cudowne diety gwiazd, które co rano piły sok z cytryny i niesamowite efekty dało się zobaczyć już po tygodniu. Nie dajmy się oszukać i patrzmy na to wszystko z przymrużeniem oka. Niestety nie ma jednej cudownej drogi do naszego wymarzonego celu, jakim jest utrata wagi, każdy z nas jest trochę inny i trochę innego podejścia potrzebuje, dlatego ważne jest, by zadając sobie pytanie, jak mogę schudnąć 5 kg, przeanalizować nasz sposób odżywiania się. Niestety tak jest, że zmiany w życiu wymagają niczego innego jak, no cóż, zmian. Musimy być przygotowani na to, że jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy zmienić swój styl życia, inaczej może zaskoczyć nas efekt jojo.

Jak schudnąć 5 kg? Pamiętaj o odpowiedzialności

Pamiętaj, że marzenie o pozbyciu się tych pięciu dodatkowych kilogramów nigdy nie będzie warte twojego zdrowia, dlatego nie daj się skusić wszystkim reklamom super diet, polegających na głodówkach – może to być bardzo niebezpieczne dla twojego organizmu, dodatkowo spowolnisz swój metabolizm, co może skutkować efektem jojo, w końcu przecież wrócisz do swojej pierwotnej diety, nie wypracowawszy żadnych zdrowych nawyków żywieniowych i okaże się, że tyjesz, mimo jedzenia takiej samej ilości kalorii jak przed zastosowaniem owej „cudownej” diety. Przy planach zakładających dojście do określonej wagi należy pamiętać, że dieta to nie tylko chwilowa niedogodność, ale zmiana nawyków żywieniowych najlepiej na całe życie, to jedyny sposób, by uchronić się przed powrotem do wagi wyjściowej – dlatego zadbaj o to, by nowa dieta także sprawiała ci przyjemność.

Jak schudnąć 5 kg? Pożegnaj się ze słodzonymi napojami

Napoje gazowane nie dość, że potrafią przyprawić nas o niekomfortowe uczucie wzdęcia, to jeszcze są zaskakująco kaloryczne! 500 ml popularnej Coli zawiera aż 210 kcal, tyle samo słodkiego soku pomarańczowego to 225 kcal. Co więc pić, żeby schudnąć? Odpowiedź wydaje się oczywista, najbezpieczniejszym wyborem jest woda, ona najlepiej ugasi pragnienie, a przy okazji nie ma kalorii!

Jak schudnąć 5 kg z cateringiem dietetycznym Częstochowa?

Zmiana złych nawyków to może być żmudny proces. Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia, ma dania, bez których wydaje się, że nie mógłby żyć, czasami nie mamy też pomysłu na to, jak zacząć zdrowo się odżywiać i marnujemy pieniądze na rzeczy, które później wyrzucamy. Dlatego warto zacząć od tego, by to ktoś za nas opracował naszą dietę, tutaj z pomocą przychodzi catering dietetyczny Częstochowa, dzięki niemu możesz spokojnie zacząć swoją przygodę z odchudzaniem, odkryjesz nowe przepisy i być może zostaniesz z nami na dłużej. Na naszej stronie masz również możliwość skorzystania z kalkulatora diety, dzięki niemu znajdziesz opcję kaloryczną idealną dla ciebie, byś mógł bez problemów osiągnąć założone przez siebie cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką!