Dietetyczne postanowienia noworoczne w praktyce

Ile razy postanawialiście — od stycznia przechodzę na dietę? To postanowienie noworoczne, staje się coroczne. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj dlatego, że tylko się o tym mówi, bez uprzedniego przygotowania i zagłębienia w temat diety. Otóż, sęk w tym, że dieta to nie tylko jedzenie produktów, pomagających zrzucić zbędne kilogramy, a zdrowy styl życia.

 Jesteś pełna/y motywacji, postanawiasz rozpocząć zdrowy tryb życia od 1 stycznia, od jutra, od poniedziałku, etc. i… sukces, zaczynasz! Jednak na jak długo? Tydzień, dwa, trzy? I koniec. Dlaczego większość ludzi nie dotrzymuje swojego postanowienia noworocznego? Ponieważ nie wie co jeść. Może brzmi to banalnie, ale taka jest prawda. Dodatkowo powszechne stało się myślenie, że jak coś jest zdrowe to jest bez smaku oraz że same warzywa i owoce pomogą schudnąć. Niestety, wiele osób, przechodzących na dietę na własną rękę, nie posiada dostatecznej wiedzy, aby dobrać takie produkty, które będą spełniały wymagania kaloryczne i sumplementacyjne ich organizmu. Co za tym idzie, nawet jeśli zaczynają jeść zdrowo to efektów brak.

Dieta, czyli zdrowe odżywanie

To coś więcej niż jedzenie sałaty, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Nie wiadomo co jeść, ile jeść, czy na pewno dany produkt można zjeść na diecie, brakuje pomysłów na fit dania. Dla widocznych rezultatów warto najpierw zasięgnąć porady dietetyka, który dokładnie rozpisze dietę i udzieli rzetelnych porad, dotyczących zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Oceni on dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz pomoże ustalić cele do zrealizowania, jak np. ograniczenie cukru, regularne jedzenie posiłków, wielkość porcji, itp. Czasami zmiany w sposobie odżywiania wydają się radykalne, choć wcale tak nie jest, zazwyczaj są to tylko pewne ograniczenia, a nie zakazy. Racjonalne podejście do tematu diety jest kluczem do efektów.

Dlaczego dieta pudełkowa?

Idealną odpowiedzią na pytania co i ile można jeść jest dieta pudełkowa Częstochowa, która jest skrupulatnie rozpisana pod potrzeby danej osoby. Pamiętajmy, że każdy z nas jest wyjątkowy, prowadzimy różne tryby życia, mamy inne cele dotyczące naszej sylwetki oraz inne zapotrzebowania organizmu. Dieta pudełkowa pomoże wprowadzić odżywianie o stałych porach, które jest bardzo istotne w dążeniu do zauważalnych rezultatów. Dodatkowo, dzięki fit cateringowi nuda w kuchni zostanie wyeliminowana — można poznać nowe smaki i nie trzeba się zastanawiać na własną rękę nad obiadami na kolejny tydzień. Zdrowa dieta dostarcza nam odpowiednią ilość kalorii, witamin oraz minerałów, co więcej pozwala zaoszczędzić czas — nie trzeba gotować, można przeznaczyć wolne chwile na dodatkową aktywność fizyczną lub na inne czynności sprawiające radość.