Dieta lekkostrawna

Jeśli czujesz, że masz problemy z trawieniem i przeszkadza ci to w codziennym funkcjonowaniu, nie odkładaj swojego dobrego samopoczucia na później, to dzisiaj jest najlepszy moment, by coś z tym zrobić, dowiedz się co to dieta lekkostrawna i jak może pomóc ci na różne dolegliwości.

Dieta lekkostrawna – na czym polega?

Niestety, nasza tradycyjna kuchnia jest właściwie przeciwieństwem diety lekkostrawnej, w której zalecane jest unikanie smażenia na głębokim oleju oraz ograniczenie spożywania wysokotłuszczowych produktów. Jeśli często po zakończonym posiłku masz uczucie ciężkości, warto przez jakiś czas spróbować diety lekkostrawnej, z pewnością pomoże ona w walce z uciążliwymi dolegliwościami i pozwoli znowu cieszyć się jedzeniem, które przecież powinno być dla nas przyjemnością.

Chociaż popularne jest ogólne przekonanie, że bez dużej ilości przypraw, bez smażenia, czy bez cukru potrawy nie mają smaku, jest ono błędne. Dieta lekkostrawna może sprawiać przyjemność zarówno w trakcie posiłku, jak i, co w tym przypadku najważniejsze, po nim, kiedy wstaniemy od stołu najedzeni, ale nie ociężali.

W skrócie dieta lekkostrawna jest dietą leczniczą, polega na wykluczeniu ze swojego jadłospisu produktów ciężkostrawnych, takich jak tłuste mięso, nasiona strączkowe, kiszonki, tłuste ryby, gazowane napoje, czy alkohol. Przy stosowaniu diety lekkostrawnej ważny jest także sposób przygotowywania potraw – dieta lekkostrawna wyklucza smażenie, grillowanie czy duszenie, za to przy tym sposobie odżywiania proponuje się gotowanie na parze lub pieczenie w folii, rękawie albo w naczyniu żaroodpornym.

Dieta lekkostrawna polecana jest głównie dla pacjentów przed operacją, bądź w okresie rekonwalescencji, sprawdzi się także u osób starszych, których organizm z wiekiem mógł stać się bardziej wrażliwy na ciężkostrawne rzeczy. Jest także wybawieniem, jeśli masz problem ze wzdęciami, czy układem trawiennym. Kiedy cierpisz na powyższe dolegliwości, oczywistym jest sięgnięcie po dietę lekkostrawną, ale dania diety łatwostrawnej możesz wprowadzić także do swojego codziennego menu, by zadbać o swój organizm.

Dieta lekkostrawna – catering dietetyczny Częstochowa

Osoby z różnymi problemami trawiennymi bądź nietolerancjami często mogą czuć się pominięte ze względu na to, że restauracje czy cateringi nie zawierają w ofercie potraw, które byłyby dla nich bezpieczne – na szczęście catering dietetyczny Częstochowa wychodzi wszystkim naprzeciw. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz coś także dla siebie. Przy tworzeniu oferty cateringu dietetycznego Częstochowa staraliśmy się, by każdy znalazł coś dla siebie i nikt nie był wykluczony, dbamy także o jakość naszych potraw, by klienci chcieli do nas wracać.