Dieta 1800 kcal

Najpopularniejszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów są ostatnio diety redukcyjne, polegające na tak zwanym deficycie kalorycznym. Jego założenia są dosyć proste — by schudnąć, musimy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy, to znaczy, jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, inaczej całkowita przemiana materii (CPM), które podawane jest w kcal. Później musimy zejść poniżej tego wyznacznika i na tym właściwie polega cała dieta. Ważne jest tylko, żeby nie zejść poniżej wskaźnika naszej podstawowej przemiany materii (PPM), który odmierza ilość kalorii potrzebną do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dieta 1800 kcal – dla kogo?

Jest to dobry rodzaj diety dla osób o niskiej bądź średniej aktywności fizycznej, które chcą pozbyć się kilogramów bez codziennych wizyt na siłowni. Jest też optymalna, jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze zdrowym trybem życia, chcesz trochę schudnąć, ale także wciąż pozostać sytym.

Zaletą diety 1800 kcal jest to, że tak naprawdę nie musisz rezygnować z ulubionych potraw, możesz powoli wchodzić w świat fit jedzenia, nie wymagając od siebie zamiany całego swojego sposobu żywienia o 180 stopni, jej plusem jest także to, że 1800 kcal to akurat tyle, żeby ułożyć sobie taki jadłospis, by na koniec dnia nie być głodnym. By nauczyć się zdrowo i regularnie odżywiać, proponujemy skorzystać z diety pudełkowej – z pewnością ułatwi ona sprawę, jeśli nie masz pomysłu na dania, albo brak ci regularności – dzięki temu rozwiązaniu codziennie rano czekać będzie na ciebie pięć starannie przygotowanych posiłków i już o nic nie będziesz musiał się martwić.

Dieta 1800 kcal – jak wygląda?

Dieta 1800 kcal powinna być zbilansowana, niezależnie od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i jak szybko planujemy zrzucić kilogramy, musimy pamiętać o tym, by codziennie dostarczać naszemu organizmowi tego, czego potrzebuje – tłuszczy, białek, węglowodanów, a także niezbędnych dla naszego zdrowia witamin i minerałów. Warto mieć na uwadze takie składniki jak mięso, czy jajka, które są źródłem łatwo przyswajalnego białka, lub w wersji dla wegan może to być fasola, bądź brokuły. Zdrowych tłuszczy dostarczą nam ryby albo awokado, natomiast źródłem węglowodanów są produkty zbożowe, takie jak płatki owsiane, brązowy ryż lub rośliny strączkowe.

Przy stosowaniu diety 1800 kcal ważna jest także regularność posiłków – musimy być pewni, że dajemy swojemu organizmowi wszystko, czego potrzebuje dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebuje. Najlepszą opcją jest jedzenie pięciu posiłków dziennie – śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji.

Dieta 1800 kcal Częstochowa

Wprowadzenie w życie tych założeń wydaje się dość skomplikowane, zwłaszcza kiedy już i tak mamy napięty grafik. Nie zawsze będziemy mieli siłę i motywację do planowania wszystkich posiłków na następny dzień, a robienie ich na bieżąco też nie wydaje się optymalną opcją. Co zrobić, jeśli dopiero zaczynamy zdrowo się odżywiać, nie mamy czasu, ani pomysłu na potrawy, które moglibyśmy wprowadzić do swojej diety? Z odpowiedzią przychodzi catering dietetyczny Częstochowa, w którego ofercie znajdziesz aż 9 programów diet, każdy z opcją 1800 kcal, mamy nawet opcję standard, dla osób, które nie wiedzą jeszcze, jaka dieta będzie dla nich optymalna.