Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Z roku na rok dieta pudełkowa zyskuje na popularności, ludzie coraz częściej wybierają tę opcję już nie tylko wtedy, kiedy chcą rozpocząć swoją przygodę z dietą i zdrowym odżywianiem, ale także dieta pudełkowa zaczyna być traktowana jako opcja żywienia na dłuższą metę. Czy jest to rozwiązanie na każdą kieszeń? Jakie wady i zalety ma dieta pudełkowa i czy kupowanie gotowych posiłków zamiast spędzania czasu na gotowaniu może nam się opłacać? Przeglądając cenniki poszczególnych ofert kateringów dietetycznych można dojść do wniosku, że nie ma takiej opcji – gotowanie samemu musi być o wiele tańsze. Jednak kiedy myślimy o gotowaniu w domu pod uwagę bierzemy jedynie koszt produktów spożywczych, a co z robieniem zakupów, czasem spędzonym na przygotowywaniu posiłków, czy choćby kosztach prądu, gazu i wody, które też zużyjemy gotując?

Jakie zalety ma dieta pudełkowa?

Kiedy myślimy o diecie pudełkowej w pierwszym momencie może nas przestraszyć mały posiłek szczelnie zapakowany w plastikowym opakowaniu. Skąd mamy mieć pewność co tak naprawdę jemy i kiedy dana potrawa została przygotowana? Na szczęście nie taki diabeł straszny i większość – jeśli nie wszystkie – kateringów podaje nam dokładne składy dań, które zostają do nas dostarczone, więc nawet jeśli któryś ze składników jest nam obcy nic nie stoi na przeszkodzie temu byśmy mogli go wygooglować. Dodatkowo coraz popularniejszą opcją wielu diet pudełkowych jest wykaz wszystkich makro i mikroelementów znajdujących się w naszych posiłkach, dzięki temu dokładnie wiemy co jemy i jesteśmy w stanie stwierdzić czy nasza dieta zapewnia nam wszystkie składniki odżywcze, które są potrzebne naszemu organizmowi do funkcjonowania. Taka możliwość to zbawienie dla osób zmagających się z różnego rodzaju niedoborami, bądź dla tych, którzy przechodzą na dietę wykluczającą dane grupy pokarmów, np. wegan lub wegetarian. Jeśli dopiero mamy zamiar zmienić swój styl żywienia warto jest na start wspomóc się jadłospisem opracowanym przez profesjonalistów, dzięki temu unikniemy wpadek, które mogą poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Dodatkowym plusem diety pudełkowej jest to, że dzięki niej możemy zaoszczędzić sobie nerwów i dodatkowej żmudnej pracy, z którą wiąże się samodzielne układanie swojego jadłospisu – nie każdy, kto chce się zdrowo odżywiać musi być dyplomowanym dietetykiem, a nauka od zera z Internetu to zazwyczaj metoda prób i błędów, która może z łatwością ostudzić nasz początkowy zapał, który przecież jest kluczowy do tego, byśmy wytrwali w swoich postanowieniach.

Kolejną zaletą diety pudełkowej z pewnością jest oszczędność czasu. Dzięki korzystaniu z cateringu dietetycznego nie tylko nie musimy już gotować, ominie nas także bieganie po sklepach spożywczych czy poszukiwanie nowych przepisów na dania, którymi i tak ostatecznie się znudzimy. Oczywiście, są na świecie ludzie, którzy mogą przez całe życie jeść to samo i być usatysfakcjonowani, jednak prawda jest taka, że znakomita większość z nas czerpie przyjemność z urozmaiconej diety i nie ma w tym niczego złego. Poza faktem, że żeby żyć w ten sposób musimy być albo bardzo zorganizowani, albo bardzo zmotywowani – a trudno jest być takim przez cały czas. Dodatkowo, jest to kolejna rzecz, na którą musimy poświęcić czas w ciągu dnia, więc jeśli dieta i zdrowe odżywianie się nie jest naszym hobby, to na zainteresowania i relaks będziemy mieć jeszcze mniej czasu. Dieta pudełkowa może pomóc nam rozwiązać ten problem, dzięki cateringowi dietetycznemu możemy jeść zdrowo i smacznie, poznawać nowe potrawy i różne połączenia smakowe i wciąż mieć czas i energię na to, by się rozwijać w tym, co nam się podoba.

Dieta pudełkowa może być także wsparciem dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju choroby, które wymagają odpowiednio dobranego jadłospisu – właściwie każdy catering dietetyczny ma osobne opcje menu dla osób z nietolerancją laktozy, glutenu, różne diety lekkostrawne, paleo, a jeśli potrzebujemy innych propozycji mamy możliwość kontaktu z dietetykami, którzy pomogą nam w wyborze.

Wypróbuj dietę pudełkową

Jeśli bardziej się nad tym zastanowić dieta pudełkowa naprawdę może się opłacać. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzimy nie tylko swój czas – od miesięcznych wydatków będziemy mogli odliczyć także kwoty za media, które zazwyczaj zużywaliśmy gotując, zmniejszy się także pokusa, by zamawiać jedzenie z dostawą, które także kosztuje. Dzięki regularnym posiłkom łatwiej nam będzie powstrzymać się przed podjadaniem, a to oznacza, że zmniejszą się także nasze wydatki na przekąski. Dodatkowo od rachunku odliczmy sobie także dojazdy do sklepów – to przecież także kosztuje!