Co jeść, żeby schudnąć

Walka o ładną sylwetkę bywa trudna i męcząca. Zazwyczaj kojarzy się ona z jak największym ograniczeniem spożywanych kalorii, porzuceniem słodyczy i dobrego jedzenia. Po ciężkich treningach katujemy się dodatkowo posiłkami bez smaku i pomysłu, bo przecież to, co zdrowe nie może być jednocześnie smaczne. Co jeść, żeby schudnąć i jak sprawić, by posiłki, które jemy na diecie, dawały nam radość? Czy taki cel jest w ogóle osiągalny? Oczywiście!

Pamiętaj, że dieta to nie tylko chwilowa zmiana sposobu żywienia, to powinna być długotrwała zmiana twojego stylu życia na lepsze. Jeśli przez dwa tygodnie będziesz jeść tylko sałatę, a później pójdziesz do fast foodu, to nie zdziw się, że po jakimś czasie dodatkowe kilogramy do ciebie wrócą i to prawdopodobnie podwojone. Szanuj swój organizm i nie katuj go niespodziewanymi głodówkami, bo wtedy on może odwrócić się przeciwko tobie i zacząć odkładać sobie tłuszcz, z którym ty tak zacięcie walczysz.

Co jeść, żeby schudnąć i jednocześnie dbać o zdrowie

Przy zdrowej diecie ważna jest świadomość tego, że wartości odżywcze i kalorie, które czerpiemy z pokarmu, są nam niezbędne do życia i zbyt duże ich ograniczenie jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego podejdź poważnie do obliczenia tego, ile kalorii potrzebujesz w ciągu dnia.

Inna dieta przeznaczona jest dla sportowców, inna dla osób spędzających większość dnia w biurze, jeszcze inna dla tych, którzy pracują fizycznie. Kalorie dają ci energię do podejmowania codziennych wyzwań, pamiętaj o tym!

Między innymi dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co jeść, żeby schudnąć. W diecie odchudzającej głównie chodzi o deficyt kaloryczny, czyli obcięcie części kalorii, które spożywamy w ciągu dnia, stąd ważna jest wiedza na temat tego, ile dziennie jemy i ile jest nam potrzebne – stąd wiemy, jaki powinien być deficyt. Tak więc, żeby schudnąć, nie trzeba jeść samej sałaty, popijając wodą. Dobrym przykładem jedzenia, które pomoże nam schudnąć, są produkty przyśpieszające metabolizm takie jak awokado, siemię lniane czy zielona herbata – po te rzeczy warto sięgać w sklepie.

Catering dietetyczny — my wiemy co jeść, żeby schudnąć

Czasami samemu trudno jest dojść do tego, co jeść, żeby schudnąć, ile kalorii mają przygotowywane przez nas potrawy, jakie makroskładniki w nich znajdziemy, jakich będzie nam brakować. Bywa też tak, że zwyczajnie nie mamy czasu na to, by planować sobie posiłki, gotować, a później jeszcze sprzątać, dlatego warto sięgnąć po catering dietetyczny. Wtedy co rano pod naszymi drzwiami zastaniemy gotowe, świeże dania, dostosowane do naszych potrzeb. Plusem cateringu dietetycznego jest także to, że właściwie w ogóle nie musimy się zastanawiać co jeść, żeby schudnąć, męczyć szukając przepisów, unikniemy procesu gotowania i monotonii. Wystarczy wybrać sobie dietę, która nas interesuje, dobrać jej kaloryczność i już. Warto wspomnieć także o tym, że nie musi być to sposób jedzenia już przez całe życie – nie masz pomysłu na to, jak zacząć zdrowo się odżywiać? Wypróbuj catering dietetyczny dla odrobiny inspiracji.