Dieta treningowa Częstochowa

Dla sportowca ważne są nie tylko codzienne treningi, ale także zdrowa, pełnowartościowa dieta, która da mu na nie energię. Samemu bardzo trudno jest dojść do tego, jakie jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a także jak w ogóle dieta treningowa powinna wyglądać – rozwiązaniem może być właśnie catering dietetyczny Częstochowa, dzięki któremu to specjaliści zadbają o ułożenie naszego jadłospisu w taki sposób, by był dla nas jak najbardziej odpowiedni i zapewniał odpowiednią ilość kalorii i makroelementów, potrzebnych do kolejnego dnia na siłowni i nie tylko.

Dieta treningowa – co powinna zawierać?

Przy wysiłku fizycznym ważna jest odpowiednia kaloryczność posiłków, zazwyczaj wynosi ona ok. 2500-3000 kcal, taka ilość może wydawać się zaskakująco duża, ale pamiętaj, że kalorie nie są twoim wrogiem – to one dają twojemu organizmowi energię do ćwiczeń i – przede wszystkim – do życia, dlatego im większa ilość spalanych dziennie kalorii, tym większe będzie twoje na nie zapotrzebowanie, by nie przytyć, wystarczy nie przekraczać określonej ich ilości, a by schudnąć, przyjmować ich odrobinę mniej.

W diecie treningowej ważne są podstawowe składniki budujące nasz organizm, czyli białka, tłuszcze i węglowodany – dopiero odpowiednia ich ilość w diecie zapewni ci wymarzone efekty treningu. Nie jest to trudne do wyliczenia, proporcje, w jakich osoba aktywna fizycznie powinna przyjmować dane składniki, prezentują się następująco:

  • białko: 1,2-1,7g/kg masy ciała
  • tłuszcze: 2-2,2g/kg masy ciała
  • węglowodany: 3-5g/kg masy ciała

Dieta treningowa – co jeść, żeby ćwiczenia dawały efekty?

Nie oszukujmy się – wielu z nas nie ćwiczy tylko dlatego, że po prostu lubi, na regularne treningi na siłowni decydujemy się głównie po to, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę, dlatego warty także zadbać o odpowiednią dietę treningową, żeby efekty naszych wysiłków były widoczne szybciej, pozostawały na dłużej i poza tym, żebyśmy czuli się dobrze i zawsze byli pełni energii.

Dieta treningowa nie wyklucza wielu grup pokarmowych, właściwie powinniśmy unikać jedynie produktów bogatych w tłuszcz (tłuste ryby lub mięso), które mogłyby wpływać na powiększenie naszej tkanki tłuszczowej, a przecież chcemy budować mięśnie.

Dlatego przy budowaniu swojego jadłospisu na diecie treningowej powinniśmy sięgnąć po drób, ryby, pełnoziarniste makarony i pieczywo, kasze, nabiał. Ważne są także pory, w których będziemy spożywać dane posiłki – przed treningiem powinniśmy zjeść coś niskotłuszczowego, ale z zawartością skrobii, dobra będzie na przykład owsianka, za to już po treningu stawiamy na węglowodany i białka, jest to ważne, bo organizm po dużym fizycznym wysiłku musi mieć z czego się zregenerować.

Dieta treningowa Częstochowa – polecamy się sportowcom i nie tylko

Zmiana trybu życia na zdrowy to duży krok, zwłaszcza jeśli wcześniej nie miało się z tym zbyt wiele wspólnego. Już samą siłownię i znajdujący się na niej sprzęt jest trudno ogarnąć, do tego dochodzi jeszcze plan treningów, nie mówiąc już o pracy, uczelni i czasie wolnym, gdzie w tym wszystkim znaleźć miejsce na przygotowywanie dla siebie zdrowych, pełnowartościowych posiłków, kluczowych dla osiągnięcia przez nas założonych celów? Na szczęście jest dieta treningowa Częstochowa, dzięki naszemu cateringowi nie musisz tracić czasu na gotowanie, bo codziennie pięć zdrowych, dostosowanych do twoich potrzeb dań będzie czekać pod twoimi drzwiami. Zamów już dziś i zacznij zmieniać swoje życie na lepsze.