Dieta ketogenna Częstochowa

Dieta ketogenna Częstochowa to specjalny plan odżywiania, odróżniający się od standardowych, czyli tych opartych głównie na kontroli ilości przyjmowanych kalorii, na rzecz prawie całkowitego wyeliminowania z diety węglowodanów. Sprawia to, że człowiek ma możliwość spożywania produktów wysokotłuszczowych i wysokobiałkowych praktycznie do woli, o ile zachowa zasadę ograniczania cukrów. W praktyce jednak dieta ketogenna powoduje także spalanie tłuszczu zawartego w organizmie, przez co apetyt znacząco spada i dzięki temu umożliwia zrzucenie zbędnych kilogramów.

Dieta ketogenna Częstochowa – na czym polega

Podstawowym założeniem diety ketogennej jest maksymalne ograniczenie cukrów. Może wydawać się to łatwe, ale gdy spojrzymy na skład przykładowego produktu, szybko zorientujemy się, że zawiera on węglowodany i to w ilości uniemożliwiającej skuteczne wejście w stan ketozy. Ketoza jest naturalnym stanem, w którym „przesiada się” on z używania cukrów jako głównego źródła energii na produkty rozkładu tłuszczy, dzięki czemu łatwiej jest nam osiągnąć poczucie sytości i spalić zbędne kilogramy.

Stan ketozy jest całkowicie naturalnym i zdrowym procesem, w który wyposażyła nas natura. Pojawia się on głównie w stanie głodówki, lecz dzięki wieloletnim badaniom naukowym i starannie dobranej diecie jesteśmy w stanie osiągnąć go w zgodzie z naszym organizmem i bez odczuwania głodu, przez co dieta ketogenna Częstochowa zdobyła sobie wielką popularność w środowiskach ludzi dbających o swoją sylwetkę.

Dieta ketogenna Częstochowa – zalety

Dieta ketogenna posiada wiele zalet. Początkowo była stosowana w medycynie do kontrolowania zaburzeń neurologicznych, jednak efekty, jakie przynosi jej stosowanie, szybko zwróciły uwagę dietetyków, przez co zaczęto ją stosować z powodzeniem u zdrowych ludzi. Do największych plusów diety ketogennej Częstochowa należą:

  • szybka i łatwa kontrola wagi
  • lepsze samopoczucie
  • łatwe budowanie masy mięśniowej
  • kontrola stężenia glukozy we krwi, korzystna dla osób cierpiących na cukrzycę typu II
  • łagodzenie bądź całkowite likwidowanie migreny
  • usprawnienie regulacji hormonalnej
  • wzmocnienie układu odpornościowego

Dieta ketogenna Częstochowa – jak się przygotować

W odróżnieniu od tradycyjnych sposobów odżywiania, dieta ketogenna może u niektórych ludzi wymagać przygotowania, poprzez stopniowe odstawianie produktów zawierających węglowodany. Pomoże to uniknąć początkowego złego samopoczucia, które występuje u niektórych ludzi na początku stosowania tego planu żywieniowego. Stan ten potocznie nazywany jest keto-grypą, jeśli jednak łagodnie wprowadzimy organizm w stan ketozy, będziemy mogli cieszyć się wszystkimi benefitami płynącymi ze stosowania diety ketogennej praktycznie bez nieprzyjemności. Dzięki naszemu profesjonalnie przygotowanemu programowi będziesz w stanie łatwo i stopniowo odstawić węglowodany, zastępując je zdrowymi i nieprzetworzonymi posiłkami, rozplanowanymi przez profesjonalnych dietetyków i przygotowanymi przez naszych kucharzy. Wypróbuj dietę ketogennej Częstochowa – z pewnością nie pożałujesz.