Dieta – Częstochowa. Czyli kilka słów o tym, co jeść, żeby schudnąć

Co należy jeść, żeby schudnąć? Jak pozbyć się zbędnych kilogramów? To jedne z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które decydują się na zrzucenie wagi. Jeżeli chcemy schudnąć skutecznie i trwale, nie możemy nastawiać się na natychmiastowe uzyskanie efektów. Odchudzanie to złożony proces, którego efekty widoczne są po czasie. Systematyczne ćwiczenia, odpowiednia dieta przybliżą nas do uzyskania zamierzonego celu. Może ci w tym pomóc zbilansowana i pełnowartościowa dieta – Częstochowa ma na to sposób!

Regularne posiłki kluczem do sukcesu

Odpowiednia liczba i wielkość posiłków w ciągu dnia pozwoli na uregulowanie diety. Optymalna dieta powinna się składać z około 5 dań, co bywa ciężkie w realizacji ze względu na brak czasu, pracę lub inne obowiązki. Brak czasu na przyrządzenie odpowiednich posiłków zwykle rzutuje też na ich jakość. Dlatego przypominamy tutaj o wygodnym rozwiązaniu, jakim jest catering dietetyczny.

Ważną rolę w świadomym planowaniu i realizowaniu założeń dietetycznych odgrywa też regularność spożywania posiłków. Przerwy między kolejnymi porcjami pożywienia powinny być równe, ponieważ usprawnia to funkcjonowanie układu pokarmowego i  hormonalnego. Ma to ogromny wpływ nie tylko na proces odchudzania. Obfitość posiłków to często indywidualny wybór, jednak należy się nie przejadać i kończyć posiłek wraz z uczuciem sytości.

Wygraj ze złymi nawykami i chudnij

Bardzo często złe nawyki rujnują plan odchudzania. Najtrudniejszym do zwalczenia nawykiem jest podjadanie między posiłkami. Przegryzanie w przerwie kanapki z serem, płatków kukurydzianych, paluszków czy innych przekąsek dostarcza organizmowi wiele kalorii. Dodatkowo przekąski zaburzają regularność posiłków i często są jedzone w pośpiechu, co nie wpływa korzystnie na odchudzanie.

Wysoka jakość posiłków – dieta Częstochowa!

Ilość energii dostarczonej organizmowi zależna jest od tego, co zjesz. Spożywanie wartościowych składników odżywczych jest podstawą zdrowej diety. Przy obniżeniu kalorii i podniesieniu jakości składników nie będziesz odczuwał braku energii. Cechą dobrze skomponowanych diet jest również zachowanie mocnych walorów smakowych – odchudzanie może być po prostu przyjemne!

Właściwe nawodnienie podczas odchudzania

Woda to życie – niby banał, ale to prawda. Niezależnie od wyboru diety, woda jest składnikiem koniecznym do przeżycia. Ale warto podkreślić, że jest idealnym sprzymierzeńcem osób usiłujących zrzucić zbędne kilogramy. Podczas całego procesu odchudzania ważne jest spożywanie dużej ilości wody. Poprawia ona kondycję całego organizmu, wspomaga metabolizm, powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej itd.

Mówiąc o spożywaniu płynów podczas stosowania diety odchudzającej, należy zrezygnować z gazowanych napojów słodzonych oraz soków.

Składniki spożywcze i czynności wspierające odchudzanie:

  • błonnik – poprawia trawienie, przez co przyśpiesza przemianę materii. Jego cennym źródłem są płatki owsiane, suszone śliwki, otręby, siemię lniane, jabłka ze skórką, kiwi oraz ananas
  • nabiał i mięso – delikatne, chude, dobrej jakości mięso najlepiej gotowane na parze. Z kolei najlepszy nabiał to ser kozi, jogurty kozie, chude mleko. Mięso i nabiał są cennym źródłem białka, które buduje        tkanki i jest niezbędne w każdej diecie
  • tłuszcze – są bardzo ważne, ale tylko te o zdrowych właściwościach. Dlatego też powinno się wykluczyć smalec oraz masło i zastąpić je oliwą z oliwek, masłem klarowanym lub olejem kokosowym
  • unikanie słodyczy – podczas odchudzania należy kategorycznie pozbyć się słodyczy ze swojego jadłospisu. Dostarczają one niepotrzebny cukier, który zmienia się następnie w tkankę tłuszczową, której nadmiaru przecież chcemy się pozbyć. Jednak nie wiąże się to z całkowitą rezygnacją ze słodkości, ponieważ można przygotowywać zdrowe desery oparte na miodzie, czy suszonych owocach.
  • wyeliminowanie bananów i winogron – te owoce należy wykluczyć ze swojego jadłospisu podczas diety odchudzającej, ponieważ są bardzo tuczące. Powinno się je zastąpić mniej kalorycznymi, które można jeść niemal bez       ograniczeń
  • przyprawy – sprzymierzeńcy dobrego smaku i odchudzania! Do diety powinno włączyć się takie przyprawy jak: cynamon, pieprz cayenne, imbir, gorczycę, czosnek, kminek oraz liście kolendry
  • woda – jeden z głównych elementów diety. Należy pamiętać o piciu minimum 2 litrów wody dziennie.